top of page
Image by Matthias Blonski

O NÁS

JEDINEČNÉ A KRETIVNÍ FOTO-VIDEO

Jsme foto-video agentura, které propojuje víc jak 20 let módní trendy, kreativitu a nápaditost s požadavky našich zákazníků.

Zachytíme pro Vás emoce, krásu, vzpomínky, společenské, sportovní a kulturní události, včetně firemních a realitních prezentací. Jsme partnerem REALITNÍCH MAKLÉŘŮ, pro které vytváříme jedinečné foto-videoprohlídky plné emocí, které prodávají. Taktéž vyhotovujeme portréty, dokumenty, medailonky, oslavy, teambuildingy, streamy, firemní večírky, svatby, filmové svatební klipy, maturitní plesy atd.

​Na videích a fotografiích pro Vás zaznamenáme nejen emoce a vzpomínky, které jsou jedinečným zážitkem, ale také prezentace vaší firmy, služeb a výrobků. ​Do filmových příběhů dáváme vlastní invenci, kterou kloubíme se životem. Jsme tu prostě pro Vás!

SVĚŘTE NÁM SVÉ PŘEDSTAVY A OSTATNÍ UDĚLÁME K VAŠÍ

PLNÉ SPOKOJENOSTI.

KDO JSEM | MŮJ PŘÍBĚH

Jsem člověk jako každý jiný, člověk, který má své touhy a přání. Za svůj život jsem získal mnoho pracovních zkušeností, a to z různých odvětví. Každé zaměstnání, které jsem vykonával jsem dělal vždy zodpovědně a svědomitě. Pracoval jsem jako manažer ve finanční a pojišťovací sféře, na úřadě, v energetice nebo v odvětví facility manažerství. Jak napsal Jan Neruda ve své básni „...ledačím jsem byl v tom božím světě a čím jsem byl, tím jsem byl rád“. Ano je to pravda, ale musím popravdě říci, že je jedno odvětví, které mám moc rád a přirostlo mi k srdci. To odvětví je audiovizuální tvorba a fotografování. 

Richard Jurák

Richard Jurák, LL.M., MBA

JAK JSEM SE DOSTAL K FILMOVÉ VÁŠNI

Jako každé dítě i já jsem měl rád filmy. Na videorecorderu se záznamem na magnetické kazety Betamax a později na VHS jsem hltal záběry filmových kamer a vnímal dynamiku střihu, vizuální efekty a hudební podkres, takže jsem z děje filmu neměl nic 😊. Rozhodl jsem se ušetřit si na kameru. Konečně nastal čas a já jsem si z ušetřených peněz koupil svou vysněnou kameru, malou Handycam Sony, která zaznamenávala obraz a zvuk na kazety Digital8. Ještě si stále pamatuji ten krásný první pocit, kdy jsem začal zkoušet vysněné Hollywoodské záběry 😊 na zřícenině hradu Okoř. Mé první krůčky střihu byly v rámci videorekorderu, který umožňoval nejen střih, ale vzhledem k tomu, že byl stereo, dal se na druhou stopu nahrát hudební podkres. Tím začala má velká vášeň - video.

s-l640.jpg
Svatební klip

PŘÍTEL MI DAL PRVNÍ IMPULS

Jednoho dne mne navštívil kamarád a požádal, zda bych mu nechtěl natočím svatbu. Jeho výzvu jsem přijal a přemýšlel jsem, jak natočit a sestříhat tento výjimečný den tak, aby se líbil a vzal za srdíčko. Chtěl jsem, aby to nebylo tříhodinové nudné koukání, ale aby to mělo ráz a dynamiku, prostě aby to nebylo pouhé video, ale film. V den svatby jsem natáčel různé úhly záběrů a byl jsem všude, kde se něco dělo. Několik hodinových záběrů jsem poté sestříhal přes videorecorder a podbarvil hudbou tak, aby celé video působilo emocionálně. V den předání se sešla celá jeho rodina a já jsem z dálky, jak nervózní režisér při premiéře filmu 😊 pozoroval, jaký bude mít svatební film úspěch. Maminky, babičky a celé ženské divácké jádro mělo oči zalité slzami. Tímto odstartoval zájem o mé videopříběhy.

DÍRA NA TRHU

Jelikož jsem maximalista, začal jsem více studovat, jak se filmuje za hranicemi naší země a jaké jsou módní trendy. V zahraniční na tyto akce měli takový malý štáb (několik kameramanů, fotografové, zvukaři a koordinátoři). Bohužel tento model by v našich podmínkách neuspěl, proto jsem se rozhodl dělat svatební filmy po Česku, tedy využít kombinovaných záběrů a být všude tam, kde se něco děje i na úkor toho, že jsem po place lítal jako holubička 😊. V postprodukci jsem si poté pohrával s dynamikou záběrů, barevnou filmovou korekcí a výběrem jedinečné hudby, která celé dílo vždy podtrhla a zapůsobila na city. V rok 2002 jsem zakoupil svou první poloprofesionální kameru Canon XM2, pořídil jsem PC, SW pro tvorbu videí a fotografií (já vsadil na Adobe, tedy popravdě v té době toho moc na výběr stejně nebylo 😊) a začal jsem v této branži a s tímto projektem zaplňovat díru na trhu. Postupně se zájem o mé služby začal rozšiřovat, a to nejen v rámci české klientely, ale také o zahraniční.

canon xm2
Richard Jurák při natáčení
Stredocesky kraj Živnostník roku barva

ROZŠÍŘENÍ SLUŽEB

Jelikož svatební filmy nestačily a zákazníci si přáli kompletní služby, rozšířil jsem je v roce 2005 o fotografování. Postupně jsem portfolio rozšiřoval a doplňoval. Vyhotovoval jsem ručně vázané fotoknihy, fotoobrazy, předsvatební a svatební klipy, hudební slideshow a další upomínkové předměty. V roce 2011 jsem se s tímto konceptem umístil na 3. místě soutěže Živnostníka roku v rámci Středočeského kraje.

ROZŠÍŘENÍ TECHNIKY

Jelikož jsem se nikdy nespokojil s průměrem, rozšířil jsem postupně techniku o fotoaparáty, objektivy, zábleskové zařízení, kamerový jeřáb, dolly vozík, stadycam, camera slider, externí světla, zvukové sběrnice apod. Tyto komponenty jsem zprvu využíval v rámci svatebních filmů, ale čím dál tím více také v rámci natáčení klipů, firemních prezentací, dokumentů apod.

SOUČASNOST

V současné době se věnuji prezentaci nemovitostí pro realitní makléře. Je mnoho fotografů a kameramanů, kteří dokumentují nemovitosti, a to převážně krásné, netradiční anebo luxusní. Takové to nemovitosti se pomalu prodávají sami. Ovšem na druhou stranu se dost zapomíná na ty staré a zanedbané, které také hledají svého majitele. Několikrát jsem slyšel, že tyto se nedají prezentovat, že jsou neprodejné, ale opak je pravdou. Zastávám názor, že není neprodejná nemovitost, ale pouze špatně prezentovaná. I zde jsem našel díru na trhu, a proto jsem se začal specializoval nejen na krásné a moderní nemovitosti, ale převážně na ty staré a zanedbané. Můj smysl pro krásu, jedinečnost a emocionálnost dokáže nemovitosti prodat do půl roku.

Richard Jurák firmení natáčení

VŽDY NĚCO NAVÍC

Mám rád výzvy, ale také rád rozdávám radost. K balíčkům, které jsou sestaveny přesně dle požadavků Vás klientů, také nabízím různé slevové akce a bonusy, které naši klienti rádi využívají. Tyto akce zveřejňuji na našem Facebooku, ale hlavně na webových stránkách www.fotovideo-jrlion.com/akce.

V rámci dlouhodobé spolupráce nabízím jedinečné bonusy jako například: dvě služby za cenu jedné (fotografování zdarma), autorská hudba (zdarma), zdarma cestovné nebo slevu až do výše 30%, vybrat si může opravdu každý. Budu velice rád, když se i vy stanete našimi spokojenými klienty a využijete tak bonusy či slevy v rámci dlouhodobé spolupráce. BONUSY A AKCE. 

SLUŽBY PRO MAKLÉŘE

 • foto-video prohlídky a prezentace,

 • 3D hudební slideshow,

 • hudební fotografické slideshow,

 • VIRTUAL STAGING | Home, Outdoor a Renovation 

 • 2D a 3D půdorys nemovitostí,

 • webová prezentace nemovitostí.

Firemní fotovideo

FIREMNÍ FOTOVIDEO

 • Realitní foto-videoprohlídky.

 • Realitní webové stránky.

 • Dokumentární pořady, reportáže, zpravodajství, výukové,  instruktážní a hudební klipy, firemní a osobnostní medailonky.

 • Reklamní, produktová,  prezentační videa a fotografie.

 • Kulturní a společenské akce, koncerty, divadelní představení, kongresy, teambulding, firemní večírky, módní přehlídky a další akce z firemního, kulturního, společenského nebo sportovního života.

svatební fotovideo

SVATEBNÍ FOTOVIDEO

 • Svatební filmový klip.

 • Svatební video.

 • Předsvatební klipy.

 • Fotografické hudební slideshow.

 • Prostorové 3D hudební slideshow.

 • Svatební fotoknihy.

Studentské fotovideo

STUDENTSKÉ FOTOVIDEO

 • Reportážní maturitní videa.

 • Maturitní filmové klipy.

 • Kreativní předmaturitní klipy.

 • Maturitní prostorové 3D slideshow.

Restaurování fotografií

RESTAUROVÁNÍ FOTOGRAFIÍ

 • Restaurování starých a poškozených fotografií.

 • Reportážní video dokumentace.

 • Kreativní klip a spoty.

 • Video dokumentace vašich dětí.

 • Glamour a umělecké video akty.

 • Střih domácího videa.

 • Digitalizace fotografií z kinofilmů

bottom of page