top of page
  • Obrázek autoraJRLion

REMAKE KLIPU HELP z dílny The Beatles Revival

Aktualizováno: 22. 10. 2023Úvod

Když se řekne The Beatles, každý si vybaví čtyři kluky z Liverpoolu, kteří se proslavili po celém světě a jsou slavní dodnes. Jmenovali se John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr. Když se řekne The Beatles Revival, každému se vybaví jedna z nejúspěšnějších evropských revivalových skupin, která vystupuje od roku 1996. Jejími členy jsou Luděk Maulis alias John Lennon, Zbyněk Maulis alias Paul McCartney, Petr Lux alias George Harrison a Pavel Fišar alias Ringo Starr.


Kladenští Brouci

Je mnoho revivalových skupin, ale musíme konstatovat, že kladenští kluci svůj revivalový image dotáhli do dokonalého konce, a to díky perfektnímu nastudování a následnému provedení každé skladby, kterou mají ve svém repertoáru. Dokonalá až neuvěřitelná hlasová podobnost je doplněna perfektní kopií sady kostýmů, stylových účesů a charakteristických pohybů, což jejich celkovou image doplňuje. The Beatles Revival jsou opravdu perfekcionisté a jelikož si zakládají na každém detailu, naučil se Zbyněk hrát na baskytaru levou rukou, tak jako hrál Paul. Že jsou čeští Brouci od těch anglických skoro k nerozeznání potvrdil na koncertě v Liverpoolu dlouholetý tajemník Beatles Alistair Taylor, který prohlásil, že vystoupení skupiny bylo naprosto dokonalé a chvílemi prý nevěřil, že na pódiu nehrají praví Beatles (text z www.thebeatles.cz)/historie.


Nápad

Jednoho dne k nám přišel Zbyněk s dotazem, zda bychom uměli natočit naprosto totožný klip Help! Byla to pro nás výzva a jelikož výzvy máme rádi, tak jsme souhlasili.

S panem Kaiprem majitelem fotoateliéru v Bratronicích jsme se domluvili ohledně využití jeho prostor v rámci natáčení klipu, který svolil a tudíž nám nic nebránilo zrealizovat tuto akci. Jelikož kladenští kluci si potrpí opravdu na detaily, tak den před natáčením, vnitřek atelieru upravili přesně tak, jak byl upravený ateliér v originálním klipu. Jelikož jsme všichni maximalisté, nastudovali jsme originální klip a zároveň vyhotovili malý technický scénář s přesnou minutáží daných úkonů.

Den "D"

Všichni jsme se sešli v ateliéru a krůček po krůčku jsme přenášeli remake klipu Help! na naše kamery z 21. století. Po úporných cca 12 hodinách, jsme mohli říci "a máme to v kufru". Musím říci, že kluci, ale také pan a paní Kaiprovi, kteří nám vše nasvětlovali, byli naprosto úžasní, takže se celkově pracovalo ve velice dobré atmosféře. Poslední klapka klapla a nyní nastal čas postprodukční. Vzhledem k tomu, že jsme měli moderní kamery, tedy HD kamery, museli jsme obraz upravit, tak aby odpovídal obrazu z roku 1965, což nám dalo dost práce, ale jsme přesvědčeni, že se nám to podařilo a výsledek stojí za to.


Info o klipu

Tento videoklip jsme upravili tak, že na levé straně je originální klip od skupiny The Beatles a na pravé straně je remake klipu od skupiny The Beatles Revival. Abyste mohli posoudit taktéž naprosto úžasný zpěv a hudbu kluků z kladenska a mohli je porovnat s originálem, provedli jsem střídání zvukové stopy. Kdy a kdo zpívá a hraje poznáte tak, že pod obrazem vždy je uvedený titulek, který vám sděluje, která skupina právě zpívá.


Závěr

Nuže posuďte sami, jak se nám všem remake klipu "Help" povedl. Pokud vás zajímá jak vypadá celý klip Help! - The Beatles Revival, můžete ho shlédnout níže.


REMAKE THE BEATLES REVIVAL

 

ORIGINÁL THE BEATLES

 

Zdroje


Propůjčení ateliéru a foto: Zdeněk Kaipr https://www.info-kladno.cz/ing-zdenek-kaipr/index.html


Hudba: Let It Be - Waleczek the sidors http://www.waleczek.com/portfolio/777/

Help! The Beatles - https://vimeo.com/278545958

50 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page